Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.          AKCEPTUJĘ

Prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Szymon Hołownia, marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz ambasador Izraela Yacov Livne wraz z około 200 gośćmi uczestniczyli w ceremonii zapalenia menory chanukowej podczas Święta Chanuki.

Obecni byli członkowie Prezydiów Sejmu i Senatu, parlamentarzyści oraz przedstawiciele społeczności żydowskiej, włączając naczelnego rabina Polski, Michaela Schudricha, oraz rabina Szaloma Dowa Ber Stamblera z Chabad-Lubawicz. Rabin Stambler podziękował marszałkowi Hołowni za zaproszenie do Sejmu i podkreślił falę tolerancji, a rabbi Schudrich zaznaczył, że ceremonia to symbol walki z mrokiem poprzez światło, tolerancję i wzajemny szacunek.

Podczas uroczystości zapalono świecę na chanukiji, a także inni uczestnicy, w tym ambasador Izraela, naczelny rabin Polski i ocalały z Holokaustu, Marian Turski. Następnie odbyło się spotkanie prezydenta Dudy, marszałka Hołowni, marszałkini Kidawy-Błońskiej z ambasadorem Livne oraz przedstawicielami społeczności żydowskiej. Poprzednie wydarzenie zostało zakłócone przez posła Grzegorza Brauna, co skutkowało sankcjami parlamentarnymi i wykluczeniem go z posiedzenia Sejmu.