Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.          AKCEPTUJĘ

Wizyta licealistów z Wrocławia w Sejmie RP była nie tylko pouczająca, ale i inspirująca dla młodych umysłów zafascynowanych funkcjonowaniem państwa. Zaproszenie ze strony prof. Alicji Chybickiej, które umożliwiło tym uczniom bliższe spojrzenie na pracę parlamentu, wywarło głębokie wrażenie na młodzieży.

Podczas wizyty w Sejmie, licealiści mieli okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania instytucji, której decyzje kształtują rzeczywistość kraju. Zwiedzanie gmachu, poznawanie historii parlamentu oraz spotkanie z posłanką nie tylko poszerzyło ich wiedzę, ale i zaszczepiło w nich większe zrozumienie dla procesów politycznych.

Taka bezpośrednia styczność z realiami pracy Sejmu ma ogromne znaczenie dla edukacji młodzieży. To nie tylko lekcja historii czy zasad demokracji, lecz także bodziec do zaangażowania się w życie społeczne i polityczne. Zetknięcie się z miejscem, gdzie podejmowane są decyzje dotyczące naszego kraju, może pobudzić młodych ludzi do aktywnego udziału w życiu publicznym.

Wizyty takie nie tylko uświadamiają młodym ludziom, jak działa państwo, ale również inspirować mogą ich do działań na rzecz społeczności lokalnej. Prof. Alicja Chybicka otworzyła drzwi do świata polityki, dając licealistom szansę na zrozumienie, że ich głos i zaangażowanie również mogą mieć wpływ na otaczającą ich rzeczywistość.